You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Satelitski Forum - SF. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

subixonfire

Intermediate

Date of registration: Feb 27th 2013

Occupation: Mlada Nada

• Send private message

21

Thursday, October 31st 2013, 16:48

Radi se o ovoj anteni, nevidim nigdje tko je proizvođač i dali se to radi o VHF ili UHF anten?? I da kupio sam ovaj spliter jer sam imao namjeru spjati dva tv-a na jednu antenu, dali mi on može sad poslužiti da spojim dvije antene na jedan kabli ili baš moram kupiti skretnicu za antene??

Definitivno je to vhf antena!
- PrismCube Ruby
- Gigablue QUAD HD
- VU+ DUO (poklonjen frendici)
- Golden Media Triplex (Alien 2)

prenj

Professional

Date of registration: Mar 17th 2013

Occupation: Penzioner

• Send private message

22

Friday, November 1st 2013, 06:49

definitivno tu antenu moras baciti jer je vhf
svi programi rade na uhf podrucju
spajanje na tv i razdjelnici su na 75 oma pa moras imati 75 omski prilagodni clan
Topfield TF 7700 HD PVR
Smartmeter S20 HD
Android Box 4.2.2

kova_sb

Trainee

• "kova_sb" started this thread

Date of registration: Oct 17th 2013

• Send private message

23

Saturday, November 2nd 2013, 12:02

Dali se može ona kako prepraviti na uhf signal...
ribolov... :thumbsup:

24

Saturday, November 2nd 2013, 12:38

jeftinije ti je otići u prvi dućan i kupiti najjeftiniju "riblju kost" za 40-ak kuna....

25

Saturday, November 2nd 2013, 12:47

pa da..u malo većim trgovačkim centrima tipa pevec brodomerkur emezzeta,,mogu se nać i po 35 kn...
a to šta imaš baci ća !
gusar has attached the following file:
  • 1212.jpg (21.11 kB - 10 times downloaded - latest: Nov 15th 2014, 21:43)
...."dal je sve samo jeftin trik"....

kova_sb

Trainee

• Send private message

26

Saturday, November 2nd 2013, 20:55

Imam već riblju kost,a ovo sam mislio ako radi radi.

Već duže vrijeme razmišljam ko kupnji yagi antene,

27

Saturday, November 2nd 2013, 21:07

ako nisi u nekoj rupi i ako ti je odašiljač "blizu"...ne triba ti yagi..(mada je ona po meni zakon) dovoljna ti je obična logaritamska !!!
...."dal je sve samo jeftin trik"....

kova_sb

Trainee

• Send private message

28

Sunday, November 3rd 2013, 16:12

Naše programe hvatam bez problema (d2), nego mislio sam uzeti yagi antenu zbog programa iz BiH,

DeeJay Dee

Know-how Dibidus

Date of registration: Mar 4th 2013

Occupation: oec.

• Send private message

29

Sunday, November 3rd 2013, 20:48

a onda uzmi.
Humax DIGI III, Alma S2100 HD DVB-S2, Gibertini 90, Smart Titanium 0,2 dB + Hirschmann 0,3 dB + Alps 0,4 dB, 1 UHF/VHF Iskra logica + 2 UHF Iskra DTX 48F yagice + kanalno pojačalo (s filterskim ulazima) by Mićo + šp radio (FM) antena, Fracarro Belden 7 PRO-X + Hirschmann Ko-Ka, Panasonic 42G30 plazma, Pioneer DTR540 HX-S DVDrec :)

Laja89

Beginner

Date of registration: Nov 15th 2014

• Send private message

30

Saturday, November 15th 2014, 21:21

Ljudi imam veliki problem i ne znam vise sta napraviti. Naime,decko i ja smo kupili televiziju i stavili je u sobu. Vec u kuci imamo 2 televizije koje su spojene na istu antenu koja je na krovu, riblja kost koja je kostala ko svetog petra kajgana. Stavili spliter za tri tv-a, nije radio, zamjenili ga s novim. Slika blokira ili mi uopce ne zeli nac hrt 1,2,3,4, rtl,rtl2,novu tv i domu. Probala kupit najjaci resiver,dalje isto. Promjenili kabel i dalje ista stvar. Probali promjenit utor sto ide u tv ili resiver, i dalje isto. Nemam ideje sta vise napravit, nema mi smisla da okrecem antenu kad na ova dva tv-a je slika perfektna. Molim pomoc,ideje, luda sam vise, ne znam sta napravit. Ostaje mi jedino pojacalo ali sam vise skepticna da ce mi to radit kako treba. Hvala unaprijed.

Micha

Kraljica SF

Date of registration: Mar 6th 2013

• Send private message

31

Saturday, November 15th 2014, 21:38

Kupi bolju antenu, ova dvaT V ostavi da idu priko jednog kabela ka do sad, a za sobu stavi razdjeljnik kvalitetniji tako da ti imaš poseban kabel , znači 1 antena, 1 razdjeljnik a 2 kabela
Micha

Svake noći za te Boga molin,
Pivajući kamenu i drači.
Dalmacijo, ka mater te volin,
Umorna si, samo mi ne plači.
Sve ću pisme pokloniti tebi
Sve đardine, neka mi te kite.
Dalmacijo, iz duše te jubin...

prenj

Professional

• Send private message

32

Sunday, November 16th 2014, 08:11

Pretpostavljam da spliter ne valja.
Probajte u trgovini traziti drugi spliter.
Ako na 2 tv radi, trebalo bi raditi i na 3 tv-a
Topfield TF 7700 HD PVR
Smartmeter S20 HD
Android Box 4.2.2

Laja89

Beginner

• Send private message

33

Sunday, November 16th 2014, 09:47

Spliter je dobar,nov kupljen u trgovini bas za tu namjenu...prvi nije radio pa sam ga zamjenila... dakle nije stvar u spliteru.
Pretpostavljam da spliter ne valja.
Probajte u trgovini traziti drugi spliter.
Ako na 2 tv radi, trebalo bi raditi i na 3 tv-a

Micha

Kraljica SF

Date of registration: Mar 6th 2013

• Send private message

34

Sunday, November 16th 2014, 14:00

A Bože sveti, rekla san ti kako riješit, tako je kod mene i šljaka sve
Micha

Svake noći za te Boga molin,
Pivajući kamenu i drači.
Dalmacijo, ka mater te volin,
Umorna si, samo mi ne plači.
Sve ću pisme pokloniti tebi
Sve đardine, neka mi te kite.
Dalmacijo, iz duše te jubin...

Falcon

Ptičica

Date of registration: Mar 14th 2013

Occupation: Sve pomalo

• Send private message

35

Sunday, November 16th 2014, 14:01

Sve vrati kako je bilo kada je sve radilo na 2 TV. Spoji novi televizor umjeste jednog od ova dva i provjeri da li sve radi. Ako da, onda je on ispravan i problem je u nečem drugom. Taj Problem može biti jedino u kablu, spoju, razvodniku, ili slabijem signalu. No prije svega napiši kakva je to antena koja je koštala kao "Sv. Petra kajgana". Kakva je slika na ostala 2 televizora kada se spoji razvodnik na 3 grane?

Laja89

Beginner

• Send private message

36

Sunday, November 16th 2014, 16:43

Pobali smo mijenjat utore ali i dalje steka. Antena je neka riblja kost,sta ja znam,oko 1000kn je kostala. Govorim da je slika perfektna na druge dvije televizije,samo ta jedna nasa steka.
Sve vrati kako je bilo kada je sve radilo na 2 TV. Spoji novi televizor umjeste jednog od ova dva i provjeri da li sve radi. Ako da, onda je on ispravan i problem je u nečem drugom. Taj Problem može biti jedino u kablu, spoju, razvodniku, ili slabijem signalu. No prije svega napiši kakva je to antena koja je koštala kao "Sv. Petra kajgana". Kakva je slika na ostala 2 televizora kada se spoji razvodnik na 3 grane?

Arthur C.Clarke

Brain re-master

Date of registration: Apr 11th 2013

• Send private message

37

Sunday, November 16th 2014, 17:57

Ljudi imam veliki problem i ne znam vise sta napraviti. Naime,decko i ja smo kupili televiziju i stavili je u sobu.
Ako decko ne moze da ti resi taj problem (nego je tebi prepustio),. moj ti je savet da nadjes
drugog decka i sve ce doci na svoje mesto... ;)

p.s.

Sta ce vam toliki televizori ? :D

prenj

Professional

• Send private message

38

Sunday, November 16th 2014, 18:05

Najbolje da pogase sve televizore, ili da ostave samo jedan, pa da gledaju zajedno :D .
Topfield TF 7700 HD PVR
Smartmeter S20 HD
Android Box 4.2.2

39

Sunday, November 16th 2014, 18:16

Dečki, nemojte zezati curu :) nego kakva ti to antena od 1000kn, ajde to poslikaj i razdjelnik isto pa postavi slike ovdje da vidimo o čemu se radi

Beli1910

Setings maker

Date of registration: Feb 22nd 2013

• Send private message

40

Sunday, November 16th 2014, 18:18

Pobali smo mijenjat utore ali i dalje steka. Antena je neka riblja kost,sta ja znam,oko 1000kn je kostala. Govorim da je slika perfektna na druge dvije televizije,samo ta jedna nasa steka.

Ovako ljep pozdrav prvo.
Evo malo citam ovu temu,gde si dobila dobre savjete.
Moj predlog,ako vec tvrdis da spliter radi ok je sledeci.
Znaci na ovom 3 tv-u gde kazes da imate problema sa slikom.
Izvadi taj kabal i ustekajte kabal sa 1 tv-a na kojem sve radi.
Zasto to predlazem-jednostavno iz razloga,da se utvrdi,da nije mozda problematican tuner na tv-u.
Ako ne uspijete,posalji mi na pm lokaciju,pa ako ste blizu,da vam dođem to sloziti.
Dreambox 800se

Dreambox 7020

Tanjur 110 motor sti 75E/61W

Wave Frontier T 90-42E,39E,28.2E,26E,25E,19E,16E,13E,10E,9E,7E,4.8E,3 E,0.8W,4W,5W,8W